18 organizacji pozarządowych otrzymało, w dniu 28 stycznia br., z rąk Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek oraz jego zastępcy Marcina Kopitzkiego, granty na realizację zadań publicznych w roku 2020. Łączna kwota dotacji wyniosła 350 tysięcy złotych.

Tegoroczny konkurs grantowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem – mówi Wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. – To dla nas bardzo ważne, aby wspierać projekty fundacji, stowarzyszeń czy klubów sportowych działających na rzecz naszych mieszkańców, a ten konkurs jest do tego najlepszym narzędziem.

W tegorocznym konkursie wsparcie otrzymały 32 projekty z dziedziny kultury, sportu i ochrony zdrowia, a łączna kwota dotacji wyniosła 350.000,00 zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach nie zabrakło, projektów skierowanych do młodych mieszkańców gminy, jednak pojawiło się również wiele nowych, jak np. zajęcia dla seniorów czy program bezpieczeństwa.

Bardzo się cieszymy, że złożony przez nas projekt spotkał się z akceptacją – mówi Komendant OSP Kosakowo Michał Kuligto dla nas niezwykle istotne przedsięwzięcie, które pozwoli nie tylko na rozwój naszych umiejętności, ale również wypromuje gminę Kosakowo wśród zagranicznych partnerów.

Konkurs grantowy, to przede wszystkim wsparcie projektów, które wprowadzają pozytywne zmiany i dają wymierne efekty. Wybrane oferty mają odpowiadać na potrzeby lokalnego środowiska i przyczyniać się do promocji gminy.

Dziękujemy wszystkim organizacjom za udział w tegorocznym konkursie. Gratulujemy tym, których projekty uzyskały dofinansowanie i trzymamy kciuki za ich jak najlepszą realizację.

Zestawienie przyznanych dotacji dla organizacji pozarządowych w roku 2020