Trwają prace remontowe w budynku Szkoły Podstawowej w Dębogórzu. Jest to drugi etap inwestycji. W zakończonym w listopadzie pierwszym etapie został kompleksowo wyremontowany dach oraz wymienione rynny. To również kolejna inwestycja w gminie Kosakowo w budynki oświatowe. Po remoncie pomieszczeń w szkole w Mostach wiosną 2022 r. przyszedł czas na szkołę w Dębogórzu. 

Podczas tego etapu zostaną naprawione ubytki w ścianach, wyremontowane ich spękania, ściany następnie zostaną wyszpachlowane i pomalowane łącznie z sufitami. Aby dzieci mogły wrócić do odświeżonego budynku po feriach zimowych prace są wykonywane przez kilkunastu pracowników firmy budowlanej przez 7 dni w tygodniu.

Budynek szkoły został oddany do użytku na początku XX wieku, a w 1999 r. jego nowa część. Przez wszystkie lata hol oraz korytarze przechodziły wyłącznie niewielkie remonty w postaci malowania lamperii czy też likwidacji zacieków i pęknięć ścian. Teraz po raz pierwszy „otrzymują” nowy wygląd poprzez szeroki zakres prac remontowych – komentuje dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu Halina Foltynowicz

Koszt wykonywanych w trakcie dwutygodniowej przerwy szkolnej prac wynosi ponad 100 000 zł. Pierwszy etap inwestycji wykonany jesienią ubiegłego roku pochłonął z kolei 340 tys. zł.

Przystąpiliśmy właśnie do drugiego etapu remontu szkoły w Dębogórzu. Po ubiegłorocznym remoncie dachu wykonujemy pełny remont wnętrza szkoły, która czekała na niego od dłuższego czasu. Jest on wręcz niezbędny do tego, aby dzieci mogły uczyć się w komfortowych warunkach  – mówi zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki.