Prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Kaszubskie produkty lokalne będą dominowały podczas II Festiwalu Ryby i Wina w Mechelinkach. 14 i 15 września każdy smakosz tradycyjnej kuchni znajdzie dla siebie łakomy kąsek, a wszystkie potrawy podawane będą w towarzystwie dobrego wina. Oprócz kulinarnych degustacji, organizatorzy zadbali o szereg innych atrakcji, które szczególnie w niedzielę (15 września) wypełnią popołudnie w Mechelinkach iście festiwalowym klimatem.

Druga edycja Festiwalu Ryby i Wina w Mechelinkach będzie z powodzeniem promowała gastronomię Kaszub Północnych – zapowiada Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Na terenie powiatu puckiego znajdziemy aż 23 zarejestrowane produkty tradycyjne, wśród których nie brakuje, rzecz jasna, dań z ryb morskich. Zapraszam do udziału i degustacji lokalnych potraw, które będą podawane z dobrze dobranymi winami.

Sobotni program Festiwalu ma charakter branżowy. Dlatego warto zaplanować wizytę na II Festiwalu Ryby i Wina w niedzielne popołudnie (15 września). Główną bazą wydarzenia będzie jedyna w powiecie puckim winnica. Od godziny 13, zapraszamy do Mechelinek, gdzie przy ul. Klifowej 17 szeroko drzwi otworzy Winnica Nawrot.

Kulinarne święto w Mechelinkach to przede wszystkim liczne degustacje, przeplatane artystycznymi akcentami i prezentacjami kuchni i produktów pochodzących z kilku regionów Polski i Europy. Zapraszamy.

 

Program:

Sobota 14 września 2019 r. – dzień branżowy

Niedziela 15 września 2019 r.

13:00 Pokaz połowu ryb
13:30 Korowód
14:15 Występ artystyczny
14:40 Prezentacja efektów pracy uczniów szkół gastronomicznych
15:00 Występ artystyczny
15:30 Prezentacja win polskich
15:45 Występ artystyczny
16:00 Prezentacja win niemieckich
16:30 Występ artystyczny
17:00 Prezentacja potraw rybnych – degustacja win
17:30 Występ artystyczny
18:00 Podsumowanie Festiwalu
18:30 Występ artystyczny