Za nami kolejna niezapomniana impreza. Tym razem spotkaliśmy się w sobotni wieczór (30.06) w Kazimierzu. Forma biegu inna niż zawsze- zawodnicy biegali w sztafecie 2×5 km. Każdego z uczestników czekała bardzo wymagająca trasa w lesie w tzw. Zaklętym Zamku. Bieg na trasie oznakowanej magicznymi elementami.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: drużyny kobiece, mieszane, męskie i dodatkowa klasyfikacja dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Z pośród Pań najszybsze okazały się Natalia Hinc-Żardecka oraz Maja Jaromirska-Lewińska. Rywalizacja o drugie miejsce toczyła się do samej linii mety! Wygrały ją Magda Pieszko oraz Magdalena Żydkiewicz i o włos wyprzedziły Wiolettę Kaliczyńską z Ewą Wiśniewską.

Rywalizacja drużyn mieszanych to zwycięstwo Anny Baldygi oraz Miłosza Baldygi przed Jarosławem Jaffke w parze z Magdą Roraf oraz Justyną Kankowską i Pawłem Kankowskim.

W kategorii mężczyzn zwycięstwo przypadło Tomaszowi Cichoszowi i Kamilowi Włodarczykowi. Wyprzedzili Mateusza Raszewskiego oraz Adama Oseńko na drugim miejscu. Trzecia pozycja przypadła Rafałowi Pionk w drużynie z Łukaszem Kreftem.

Rywalizację z pośród mieszkańców Gminy Kosakowo wygrali również Dariusz Rynkiewicz z Marcinem Bonyckim wyprzedzają Tomasza Zwolińskiego z Pawłem Kornowskim oraz  Pawła Cybulę z Dawidem Matukiem.

Po biegu w miasteczku zawodów na uczestników czekała mała integracja. Kiełbaski z grilla, napoje oraz muzyka sprzyjały przyjaznej atmosferze tego biegu. Z pośród wszystkich uczestników rozlosowane zostały cenne nagrody od partnerów biegu.

Na najlepszych w swoich kategoriach czekała masa nagród wręczanych przez pracownika Referatu ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo Grzegorza Braszkę, w tym: nagrody rzeczowe od Wójta Gminy Kosakowo, oraz nagrody i vouchery od partnerów biegu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i tworzenie tej niezapomnianej atmosfery. To Wy tworzycie tak wspaniałą otoczkę biegów, które organizujemy.

Podziękowania należą się również naszym partnerom: Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, Premium Gym Rumia, Dos Amigos Rumia.

Za rok widzimy się ponownie w Zaklętym Zamku i stworzymy jeszcze lepszą imprezę!

Do zobaczenia.