24 i 25 maja 2019 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się III Festiwal Twórczości dla Dzieci “Karuzela Sztuki„, organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo, Projekt Edukacyjny „Pajączek Łukasz” oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Celem wydarzenia jest przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom i dziadkom wartościowej oferty kulturalnej, skierowanej do młodego odbiorcy.

Tytuł tegorocznego festiwalu brzmi: „Kiedy babcia była wnuczką”, a więc zapraszamy w podróż do przeszłości…
W klimaty retro wprowadzą nas wystawy przygotowane specjalnie na III edycję festiwalu. Będzie można na nich zobaczyć cenne i ciekawe eksponaty. W ramach wydarzenia dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach, a na festiwalowej scenie zobaczymy spektakl „Niedźwiedź i Masza” Państwowego Teatru Lalkowego „Tęcza”.

To tylko niektóre z propozycji przygotowywanych dla młodych widzów.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową. Zgłoszenia przesyłać należy na adres biblioteka@kosakowo.pl, podając tytuł wybranego warsztatu, wiek i imię dziecka oraz numer telefonu kontaktowego. Zapisy na warsztaty ruszają 6 maja.
Wstęp na wystawy i pokazy jest wolny.

Szczegóły znajdują się w poniższym HARMONOGRAMIE.

Partnerem Festiwalu jest Fundacja Trefl.

Patronami wydarzenia są: Wójt Gminy Kosakowo oraz Fundacja ABC XXI prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Starosta Pucki objął festiwal patronatem honorowym.

Sponsorzy: Gmina Kosakowo, PEWIK Gdynia Sp. z o.o. oraz PUK PEKO z Kosakowo.