19 czerwca 2021 roku w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci “Karuzela Sztuki„, organizowanego przez gminę Kosakowo wspólnie z  Biblioteką Publiczną gminy Kosakowo i Kosakowskie Centrum Kultury. Inicjatorką i pomysłodawczynią projektu jest Agnieszka Stanek-Pacholczyk (projekt edukacyjny „Pajączek Łukasz”).

Celem IV edycji festiwalu jest nie tylko pokazanie wartościowej oferty kulturalnej i zachęcenie dzieci do przyjmowania aktywnej postawy wobec sztuki, ale również uczenie szacunku do wszystkich żywych istot.

Tytuł tegorocznego wydarzenia to: „Wszystkie stworzenia duże i małe” i jak sama nazwa wskazuje tematem przewodnim będą zwierzęta. W programie imprezy przewidziane są warsztaty dla dzieci, projekcje filmów, wystawy prac artystów-plastyków i konkursy.  Nie zabraknie również atrakcji na świeżym powietrzu, by móc podziwiać artystów cyrkowych. To tylko niektóre z propozycji przygotowywanych dla młodych widzów.

Zapraszamy do  Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie oraz na skwerek z placem zabaw przy wjeździe do Pierwoszyna.

Wstęp na festiwal jest nieodpłatny.

Szczegóły znajdują się w poniższym harmonogramie.