Przypominamy, że w środę, 27 października 2021 r. w godzinach 9:00-15:00 pod Urzędem Gminy w Kosakowie będzie stacjonował Spirobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie wykazujące pojemność i objętość płuc.

Badania odbywa się w mobilnym gabinecie i są realizowane w ramach akcji „Ciepłolubni”.
Badanie spirometryczne mierzy pojemność i objętość płuc oraz przepływ powietrza w płucach
i oskrzelach w różnych fazach cyklu oskrzelowego. Określa poziom rezerwy wentylacyjnej układu oddechowego. Badanie trwa około 7 minut i ma za zadanie wykryć takie główne choroby układu oddechowego, jak Astma i POCHP, czyli obturację płucną. Po zakończonym badaniu pacjent otrzymuje wynik, z którym w razie potrzeby udaje się do lekarza specjalisty, by wdrożyć i kontynuować odpowiednie leczenie.
Prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsc, wysyłając wiadomość
  • na adres: kontakt@cieplolubni.com.pl lub
  • SMS pod numer 887 220 200

Więcej o akcji pod linkiem – TUTAJ

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do zadbania o swoje zdrowie i zbadania płuc.