Biuro Polityki Społecznej przypomina, że aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r. Osoby, którym przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny, posiadające ważny polski dowód osobisty bądź w przypadku dziecka mLegitymacje  – mogą od 9 czerwca 2021 r. wyświetlać Kartę Dużej Rodziny w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Aplikację można pobrać z Google Play lub App Store. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać w niej również karty pozostałych członków rodziny. Aplikacja mObywatel pozwala na przekierowanie użytkowników na portal Emp@tia, gdzie znajduje się mapa partnerów Karty Dużej Rodziny wraz z lokalizacjami i opisem zniżek. Członkowie rodzin wielodzietnych nie zmiennie mogą korzystać z tradycyjnych fizycznych Kart Dużej Rodziny.

Szczegółowe informacje na temat Karty Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – https://www.gov.pl/web/rodzina/aplikacja-mkdr.

Informacja o wyświetlaniu KDR w mObywatel została także zamieszczona na profilu MRiPS na portalu Facebook.