Serdecznie zapraszamy zmotoryzowanych wielbicieli wielkiego ekranu na Kino Samochodowe, które będzie miało miejsce w piątek 13 maja br. na placu przy ul. Żeromskiego (naprzeciw Urzędu Gminy Kosakowo). To pierwsza tego typu impreza plenerowa w Kosakowie, a w ramach wydarzenia miłośnicy kina zobaczą obraz Thomasa Vinterberga, jednego z najważniejszych duńskich reżyserów pt. „Na rauszu”.

Kino samochodowe powstało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych i była to ulubiona rozrywka amerykańskich rodzin, a także miejsce romantycznych randek dla nastolatków. Od kilku lat ta forma oglądania filmów staje się coraz popularniejsza także w Polsce, a teraz zawita również do gminy Kosakowo.

Już w piątek 13 maja br. o godzinie 21.00 na dużym ekranie, ale w zaciszu własnego auta, obejrzymy film pt. ”Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga (laureat Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego). To mocny koktajl, który uderza do głowy i podnosi stężenie endorfin we krwi. Film rekomendowany od lat 15.

Wydarzenie poprzedzone będzie pokazem zabytkowych Citroënów, który z pewnością przypadnie do gustu również młodszej widowni. Na pokaz zapraszamy już od godziny 19.30. Wstęp wolny.