Szanowni Klienci,

W związku z bieżącą sytuacją w kraju oraz brakiem pracowników spowodowanym zamknięciem placówek oświatowych, informujemy, że centrala Banku/ oddział Rumia oraz placówki będą czynne od godz. 10:00 do 15:00. Zmiany obowiązują od dnia 17.03 (wtorek) do odwołania.

Oddziały w Gdyni i przy UM Rumi, z powodu braków kadrowych Pracowników zostały tymczasowo zamknięte.

W dbałości o Państwa zdrowie, wynikającej z ryzyka zarażenia zachęcamy do :

  • Ograniczenia do niezbędnego minimum wizyt w placówkach Banku.
  • Kontaktowania się z Bankiem poprzez pocztę elektroniczną na adres bok@bankrumia.pl oraz telefonicznie (58 671 00 38).
  • Korzystania z bankowości internetowej.
  • Płacenia kartą, telefonem, blikiem lub zegarkiem w placówkach handlowych.

Jednocześnie informujemy, że:

  • Bank uważnie monitoruje rekomendacje ZBP, KNF i instytucji rządowych oraz na bieżąco śledzi sytuację, biorąc pod uwagę wszelkie zmieniające się czynniki.
  • W trosce o bezpieczeństwo Klientów i Pracowników nie bagatelizuje żadnych doniesień i jest w przypadku zaistnienia potrzeby w pełni przygotowany na wdrożenie kolejnych procedur celem możliwie szerokiej ochrony Klientów i Pracowników banków.
  • Bank będzie monitorował oraz wdrażał zalecenia wskazywane przez krajowe instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia
  • Pracownicy, którzy mają bezpośredni i częsty kontakt z Klientem są szczególnie monitorowani.
  • Celem zachowania standardów higieny w przypadku kontaktu z banknotami zaleca się dokładne mycie rąk.

 

Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem i możliwością przenoszenia wirusów na powierzchni banknotów i monet, zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie użycia płatności gotówkowych.

Nie ułatwiajmy życia wirusowi! 

W naszym Banku mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej – bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, zegarków a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich, ogranicza skalę rozprzestrzeniania się choroby.

Płaćmy kartami lub mobilnie w placówkach handlowych i usługowych, starając się używać funkcji zbliżeniowej.

W trosce o nasze wspólne zdrowie rekomendujemy także stosowanie wszelkich środków i zaleceń ochronnych przeciwko koronawirusowi. Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady

Płatności bezgotówkowe >> komunikat WHO