Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku wydał kolejny komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia w Dębogórzu. Wyniki badań próbek z dnia 20 marca br. wykazały powtórny wzrost ogólnej liczby mikroorganizmów w sieci, lecz ponownie wykluczono obecność bakterii chorobotwórczych.

Od ostatniego komunikatu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PEKO przeprowadziło szereg działań naprawczych. Prace prowadzone były we współpracy ze specjalistami z zakresu technologii wody. Od 26 stycznia br. uzyskiwano zalecane wyniki próbek wody pobieranej z sieci tj. poniżej 200jtk/1ml. W próbkach wody pobieranych z hydroforni, dla której zaleca się uzyskiwanie wyników poniżej 100jtk/ml, prawidłowe wyniki uzyskiwano od 3 marca br. Dla upewnienia się co do uzyskiwanych wyników kierowano próbki do różnych laboratoriów. Wyniki badań wody z punktu podawania wody do sieci oraz z punktów kontrolnych na sieci wodociągowej uzyskiwane od czasu ostatniego komunikatu są dostępne są na stronie www.puk.peko.pl. 

W związku z tym, że w toku działań naprawczych, wykluczono istnienie źródeł skażenia (o czym świadczy ciągłe wykluczanie obecności bakterii chorobotwórczych – E. coli i paciorkowców oraz bakterii grupy coli) w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie stałej dezynfekcji wody poprzez montaż lampy UV na hydroforni, aby trwale pozyskać zalecany poziom ogólnej liczby mikroorganizmów.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.