Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku przekazuje informacje dotyczące zalecanych ograniczeń związanych z korzystaniem z wody wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Mostach.

W czwartek, 30 listopada br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku otrzymał cząstkowe sprawozdanie z badania próbki wody pobranej z budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach, w którym stwierdzono ponadnormatywne ilości bakterii grupy coli. Co istotne, nie stwierdzono obecności chorobotwórczych bakterii Escherichia Coli. Mimo to w związku z planowanymi dalszymi badaniami wody wprowadzono zakaz jej używania do spożycia jak i w celach gospodarczych. Dyrekcja placówki zapewniła jej użytkownikom zastępcze źródło wody do spożycia. 

Zarządca wodociągu PUK PEKO Sp. z o.o. poinformował, że nie stwierdzono awarii urządzeń wodociągowych. Otrzymany wynik badania dotyczył pojedynczego punktu na sieci. W celu dalszej oceny jakości wody w całej sieci wodociągu zbiorowego w Mostach dziś zostały pobrane kolejne próbki. 

Informujemy, że do czasu uzyskania wyników tych badań preferencyjnie zaleca się nie używać do spożycia oraz w gospodarstwie domowym wody w stanie surowym. Woda nadaje się do spłukiwania sanitariatów. 

Powyższe informacje dotyczą mieszkańców następujących stref zaopatrzenia w wodę:

  • Mosty z wyłączeniem ulic: Spacerowa, Łąkowa, Okrężna, Deszczowa, Olchowa, Jarzębinowa, Limbowa, Spokojna, Księżycowa, Motylkowa, Wichrowa, Magnoliowa, Cisowa, Morwowa, Karmelowa, Berberysowa Rozmarynowa, Jaworowa, Kameliowa, Wałowa, Gdyńska (nr 25, 27, 33, 35, 39).
  • Mechelinki z wyłączeniem osiedla Anchoria oraz ulic Zatokowa, Morskie Wzgórze, Do Morza (nr 20, 40, 57, 59). 
  • Kosakowo osiedle Złote Piaski (ulice: Złote Piaski, Bazyliowa, Tymiankowa, Szafranowa, Lubczykowa, Cynamonowa, Anyżowa, Aloesowa).

Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku z dnia 1 grudnia br.: