Zaplanowany na najbliższy wtorek, 13 października br. koncert dla Seniorów, który miał odbyć się w godzinach 18 i 20 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie został odwołany. Zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych zostaje wprowadzony już od 10 października br., wraz z objęciem powiatu puckiego obostrzeniami przewidzianymi dla „czerwonej strefy COVID-19”.

Wyraźny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w powiecie puckim spowodował wprowadzenie obostrzeń przewidzianych dla „czerwonej strefy COVID-19” – informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Już od najbliższej soboty (10 października) musimy stosować zasady bezpieczeństwa, które między innymi wykluczają organizację wydarzeń kulturalnych. W obecnej sytuacji, koncert Darii Zaradkiewicz, na który zapraszaliśmy Seniorów do Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie na dzień 13 października nie może się odbyć.

Seniorom oraz wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy zdrowia. Apelujemy o odpowiedzialność, stosowanie się do nowych obostrzeń, między innymi obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz stosowanie dystansu społecznego. Chrońmy siebie i innych przed ryzykiem zakażenia.