Co możemy zrobić dla poprawy jakości powietrza?

Konkurs Ciepłolubnych nadal trwa, a Organizator, Współorganizatorzy i Partner zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w akcji!

Jeśli masz pomysł co zrobić aby poprawić nasz klimatyczny los, a jakość powietrza, którym oddychasz, nie jest Ci obojętna wypełnij ankietę, nakręć film, prześlij zdjęcie lub prezentację – gorąco do tego zachęcam –  mówi Marek Łucyk  – wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Do 28 grudnia br. za pośrednictwem strony www.dlapowietrza.pl można podzielić się swoimi pomysłami i wygrać atrakcyjne nagrody.

„We wszystkich prowadzonych przez nas działaniach promocyjnych podkreślamy ważny aspekt ekologiczny. Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej to nie tylko komfort mieszkańców, bezpieczeństwo i niezawodność, ale również ochrona środowiska i zdrowia. Z ekologią związane są także inwestycje, które prowadzimy w naszych elektrociepłowniach. Obecnie trwa budowa nowych ekologicznych źródeł wytwarzania w Elektrociepłowni Gdańskiej, a przed nami kolejne inwestycje, zarówno w Gdańsku, jak i Gdyni, w rozwój infrastruktury pracującej w technologii kogeneracji z wykorzystaniem paliwa niskoemisyjnego.” – podkreśla Elżbieta Kowalewska, Dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła S.A.

„Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie WSZYSTKICH mieszkańców, którym nie jest obojętny stan środowiska. To okazja do podzielenia się swoimi pomysłami, co można zrobić dla poprawy jakości powietrza oraz do zamanifestowania swojej świadomości ekologicznej. Dla najbardziej kreatywnych twórców czekają nagrody” – powiedział Piotr Surma Dyrektor Rozwoju OPEC Sp. z o.o.

„Doskonale wiemy, że naturalne środowisko trzeba chronić, wiemy też, że edukacja na temat ekologii jest jednym z lepszych sposobów na ochronę natury. Zachęcam do udziału w konkursie. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do poprawy jakości wody, powietrza, naszego naturalnego środowiska. Uczmy się przez zabawę i pokazujmy wszystkim dobre przykłady” – podkreśla Marcin Majek Wójt Gminy Kosakowo.

Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę  www.razemdlapowietrza.pl I kreatywnie odpowiesz na pytanie „Co możesz zrobić dla poprawy jakości powietrza?”

Organizator wraz z Współorganizatorami, oprócz konkursu, przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji skierowanych do całych rodzin. Na portalu www.dlapowietrza.pl znajdziemy materiały edukacyjne, kolorowanki i quizy; które pozwolą promować w rodzinach ekologiczne idee.

Miasto Gdynia, wraz z gminą Kosakowo, podejmują szereg działań zmierzających do poprawy jakości powietrza oraz utrzymania pozycji jednego z najczystszych regionów Polski. Celem akcji Razem dla Powietrza jest również budowanie świadomości ekologicznej oraz edukacja w zakresie ciepła sieciowego, które w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza.  Gorąco zachęcamy uczestników do przesyłania zgłoszeń w formie infografik, prezentacji, krótkiego filmu lub w innej kreatywnej formie. Autorzy prac najwyżej ocenionych przez JURY mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród: lotu balonem, elektrycznej deskorolki czy drona.

Zachęcamy do udziału w konkursie, zapoznania się ze szczegółami akcji  i regulaminem na: http://www.dlapowietrza.pl/images/regulamin.pdf

http://www.dlapowietrza.pl    http://wwwcieplolubni.com.pl