We wtorek, 9 marca br., w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kosakowo odbyło się spotkanie z uczestnikami konkursu „Przywitajmy ptaki w gminie Kosakowo”, który polegał na zbudowaniu budki lęgowej dla ptaków. Wszyscy uczniowie gminnych szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni upominkami. Prace wykonane przez dzieci wkrótce będzie można podziwiać na drzewach w naszej gminie. 

Celem konkursu było poznanie gatunków ptaków żyjących na terenie gminy Kosakowo, rozwój hobbystycznej ornitologii oraz wzrost świadomości ekologicznej. Komisja w składzie: wójt gminy Kosakowo, zespół zadaniowy ds. profilaktyki Straży Gminnej Kosakowo, kierownik referatu ds. Ochrony Środowiska oraz inspektor ds. oświaty szczególnie wyróżniła trzy spośród szesnastu prac, które po feriach zimowych wpłynęły do kosakowskiego urzędu. Autorzy trzech najlepszych prac konkursowych to:

  1. Julia Filocha 1b ze szkoły podstawowej w Mostach
  2. Natalia Klawikowska kl. 1d ze szkoły podstawowej w Mostach
  3. Antoni Smoczyński 3a ze szkoły podstawowej w Dębogórzu

Wykonane budki lęgowe będą ulokowane na terenie naszej gminy. Wszystkim dzieciom i osobom zaangażowanym przy budowie budek lęgowych dla ptaków gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. – mówił podczas spotkania zastępca wójta gminy Kosakowo, Marcin Kopitzki.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.