W czwartek, 16 listopada br. w Urzędzie Gminy Kosakowo rozstrzygnięty został konkurs „STOP SMOG – dbamy o naszą gminę”, który z początkiem października ogłosiła Straż Gminna Kosakowo we współpracy z referatem Ochrony Środowiska tutejszego urzędu. 

Prace można było składać do 31 października i wpłynęło ich 41. Jury wyłoniło trzy zwycięskie prace oraz przyznało dwa wyróżnienia. Wszystkie nagrodzone dzieci są uczniami szkoły podstawowej w Pogórzu. 

I miejsce: Adrian Snarski kl. 5E

II miejsce: Alicja Waligóra kl. 5D
III miejsce: Alicja Sturgulewska kl. 4F
Wyróżnienia: Maria Stańczak kl. 3A oraz Piotr Frozyna kl. 3C 

Konkurs polegał na przygotowaniu pracy plastycznej w formacie A3 przez mieszkańców gminy bez względu na wiek, a jego celem było szerzenie świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko, rozwijanie twórczej inicjatywy, pomysłowości i kreatywności z użyciem rożnych narzędzi i materiałów plastycznych.

Konkurs został objęty patronatem wójta gminy Kosakowo, a do współpracy zaproszono również dyrektora Przedsiębiorstwa Usług Komunalnym PEKO Tomasza Drozdowskiego, który ufundował nagrody dla pierwszych trzech miejsc.