Szanowni Państwo,

w związku z potwierdzeniem kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce podajemy podstawowe informacje, związane z profilaktyką postępowania w obliczu zagrożeń epidemią wirusa SARS-Cov-2.

Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Sprawdzaj komunikaty:
Głównego Inspektora Sanitarnego – kliknij tutaj
Państwowego Zakładu Higieny – kliknij tutaj
Ministra Zdrowia – kliknij tutaj
Ministra Spraw Zagranicznych – kliknij tutaj

Zalecenia:
Często myj ręce, używając mydła i wody.
Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos.
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, UMÓW TELEFONICZNIE wizytę u lekarza pierwszego kontaktu lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno – zakaźnego, a następnie powiadom o tym TELEFONICZNIE powiatową właściwą miejscową stację sanitarno-epidemiologiczną.

Infolinia NFZ 800 190 590

 

 

Urząd Gminy Kosakowo w trosce o bezpieczeństwo sanitarne wszystkich mieszkańców zaleca ograniczenie do minimum osobistych wizyt w siedzibie naszego urzędu.

Zachęcamy, aby sprawy nie wymagające osobistego kontaktu z urzędnikami były realizowane telefonicznie, bądź za pośrednictwem poczty mailowej. Biuro Obsługi Interesanta tel. 58-660-43-43, mail: boi@kosakowo.pl

Szczegółowe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie BIP UG Kosakowo: bip.kosakowo.pl

Od 12 marca do odwołania interesanci będą przyjmowani wyłącznie w Biurze Obsługi Interesanta, pokój nr 03. W celu zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, a także innych wirusów i bakterii, w budynku urzędu, w miejscu ogólnodostępnym znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym, apelujemy, aby przed i po wizycie w urzędzie odkazić starannie dłonie.