Siema, Kosakowo! Niedziela, 12 stycznia w naszej gminie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a wszystko to za sprawą 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wystartuje o godzinie 15 w Suchym Dworze przy ulicy Szkolnej 34, w hali Jaworowego Klubu Sportowego. Program obfituje w moc wydarzeń, a nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Animacje dla najmłodszych, pokazy sztuk walki, występy i koncerty, stoiska z gastronomią i rzecz jasna wiele okazji do tego, aby pomagać dzieciakom razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Bądźmy tego dnia razem, zagrajmy o zdrowie dla wszystkich dzieci.

Okazji do pomocy dzieciom wymagającym medycznego sprzętu z najwyższej półki nie zabraknie podczas niedzielnego 28 finału WOŚP – zapowiada Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Od godziny 15 w Suchym Dworze, razem z Kosakowskim Centrum Kultury i Jaworowym Klubem Sportowym będziemy zachęcać wszystkich mieszkańców naszej gminy do ofiarności, dobrej zabawy przy muzyce regionalnej i tej bardziej współczesnej, do spędzenia czasu wspólnie z sąsiadami, znajomymi i rodziną. Będziemy się z pewnością świetnie bawić, ale najważniejsze tego dnia będą nasze serca otwarte na potrzeby dzieciaków, którym możemy doskonale pomagać z dyrygentem Jurkiem Owsiakiem i jego Orkiestrą.

Punktualnie o godzinie 15 wystartuje Kosakowo dla Orkiestry! – Rozpoczniemy od występu Teatru Komedii Valldal z Gdyni – informuje Aleksandra Wolna, ze sztabu Kosakowo dla Orkiestry. – Wprowadzeni w optymistyczny klimat, będziemy świadkami kolejnych wydarzeń na scenie i w strefach dla dzieci, miłośników sportów walki i zumby, a także czytelniczej organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo.

Scena, nagłośnienie oraz oświetlenie będzie miało profesjonalny charakter, o co zadba Kosakowskie Centrum Kultury, nasz partner sztabu Kosakowo dla Orkiestry, dodaje Aleksandra Wolna.

Organizatorzy nie zapomnieli o strefie gastronomicznej, która za sprawą darczyńców oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego o. Dębogórze – Kosakowo pomogą zaspokoić każdy głód.

Najważniejsza tego dnia będzie ofiarność wszystkich mieszkańców gminy Kosakowo. Jak będziemy pomagać?Na terenie Jaworowego Klubu Sportowego będą oczywiście wolontariusze z orkiestrowymi puszkami – tłumaczy Iwona Dombrowska ze sztabu Kosakowo dla Orkiestry. – Uruchomimy sklepik z drobnymi upominkami i prezentami od sponsorów, gdzie każdy będzie mógł zakupić coś wyjątkowego dla siebie. Zabawimy się też w akcję „kto da więcej”, podczas której w ręce najhojniejszych trafią bardzo unikatowe i atrakcyjne przedmioty. Będą to między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne, akcenty florystyczne, rejsy i szkolenia żeglarskie, nietypowe meble, a także przedmioty przekazane przez Wójta Gminy Kosakowo oraz sędziego Michała Listkiewicza. Cały dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku w Kosakowie podczas 27 finału WOŚP zebraliśmy kwotę ponad 10 tysięcy złotych, życzmy sobie, aby nadchodzący finał był jeszcze lepszy.

Warto zarezerwować sobie całe niedzielne popołudnie na wizytę w Suchym Dworze przy ulicy Szkolnej 34. Finał zakończy bowiem koncert gwiazdy wieczoru. Muzyka Tymona Tymańskiego w repertuarze legendarnego Grzegorza Ciechowskiego pozwoli na wyzwolenie ostatnich pokładów emocji wszystkich zaangażowanych w pomaganie, a ostatnim akcentem będzie tradycyjne światełko do nieba, które nad gminą Kosakowo rozbłyśnie punktualnie o godzinie 20. Pożegnamy się przy okolicznościowym torcie w kształcie orkiestrowego serduszka, tak, aby każdy z nas poczuł słodką radość i na długo zapamiętał nadchodzący 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczegóły możecie śledzić na bieżąco: https://www.facebook.com/kosakowoDLAorkiestry/?eid=ARDdnoy8SLCxeDIy8OcUq2VsNn9D3oIf1H-75E__S0ZRWtDNLB8I_I_FogcedqkrN2oMTWtEUc0dCoPN