Zapotrzebowanie na krew dla ratowania zdrowia i życia trafia do honorowych krwiodawców nieustannie. Mimo panującej pandemii, szpitale sukcesywnie wznawiają wykonywanie zabiegów, co dodatkowo zwiększyło zapotrzebowanie na krew. Po blisko dwumiesięcznej przerwie, specjalistyczny krwiobus RCKiK Gdańsk, 5 maja zaparkował  przy Urzędzie Gminy Kosakowo.  

Akcja była wyjątkowa, gdyż w związku z sytuacją związaną z COVID-19, wprowadzone zostały dodatkowe procedury – informuje Andrzej Śliwiński, Prezes Klubu HDK w Kosakowie. – Rejestracja dawców odbywała się poza ambulansem, a z powodu niekorzystnej pogody, rejestrację skróciliśmy o jedną godzinę. Nie przeszkodziło to jednak zdeterminowanym krwiodawcom podzielić się najcenniejszym lekiem. Zarejestrowało się 30 dawców, z których 27 oddało krew. Wśród oddających honorowo krew byli policjanci z komisariatu w Kosakowie, którzy pomimo wielu służbowych obowiązków włączyli się do naszej akcji. W sumie do banku krwi trafiło 12,15 litra krwi.

W podziękowaniu za szlachetny gest, wszyscy krwiodawcy otrzymali tego dnia ochronne przyłbice wyprodukowane przez firmę Trefl.

Dziękujemy krwiodawcom za wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Przekroczyliśmy #100litrów na #100lecie #ZaślubinyPolskizMorzem

#zostańwdomu

#zarażajOdpowiedzialnością