Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku do lat 15, mieszkające na terenie gminy Kosakowo, do wzięcia udziału w konkursie pt. Las zakręcony w słoiku organizowanym przez wójta gminy Kosakowo w ramach programu Czyste Powietrze.

Konkurs polega na wykonaniu kompozycji roślinnej z użyciem dowolnego słoika z zakrętką lub bez z wykorzystaniem między innymi: ziemi, piasku, szyszek, kory, korzeni, gałązek, liści, kamieni, roślinek. Najważniejszy jest pomysł i wyobraźnia. Wszystkie niezbędne materiały możecie zebrać podczas spaceru na świeżym powietrzu! Liczymy, że tworzenie własnego lasu w słoiku będzie świetną i niepowtarzalną zabawą.

Celem konkursu jest:

  • szerzenie wśród dzieci wiedzy o tematyce czystego powietrza,
  • zachęcanie dzieci do aktywnego i pożytecznego spędzenia czasu na rzecz ochrony przyrody;
  • zachęcenie do wspólnego odkrywania przyrody podczas pobytu na świeżym powietrzu,
  • umiejętność obserwacji ekosystemów leśnych ,
  • rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz wyobraźni u dzieci i młodzieży inspirowanych światem przyrody.

Prace powinny być wykonane samodzielnie zgodnie z umiejętnościami dziecka.

Pracę wraz z niezbędnymi załącznikami tj.:

należy złożyć w Referacie ds. Ochrony Środowiska pokój nr 08 do dnia 23 czerwca 2023 roku.

Prace powinny posiadać dołączoną metryczkę, która będzie zawierała następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek i numer telefonu.