Zachęcamy do lektury najnowszego wydania „Biuletynu Gminnego Kosakowo Rady i Wójta Gminy Kosakowo” nr 1/23, w którym ukazały się artykuły podsumowujące 2022 roku w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych, wydarzeń kulturalnych, sportowych czy pomocy społecznej. 

Szanowni Państwo,

rok 2022 dla kosakowskiego samorządu naznaczony był wieloma wyzwaniami. To czas, w którym dalej zmagaliśmy się z ograniczeniami związanymi z pandemią czy kryzysem ekonomicznym spowodowanym konfliktem na Ukrainie. Mimo to z pełną determinacją realizowaliśmy wiele inwestycji i zadań.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Kosakowo jest w czołówce najszybszego wzrostu liczby mieszkań i mieszkańców w skali kraju – odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. Te informacje są odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju naszej gminy. Z drugiej zaś strony, tak znaczny wzrost liczby mieszkańców niesie za sobą wiele wyzwań, przed którymi staje lokalna społeczność. W szybkim tempie rodzą się nowe zapotrzebowania na budowę niezbędnej w codziennym życiu infrastruktury, dróg, oświetlenia, placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, zapewnienia przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz wielu innych elementów. Z tym wszystkim kosakowski samorząd mierzy się od lat, skrupulatnie realizując zamierzone cele, aby obecnym i przyszłym mieszkańcom żyło się w naszej gminie jak najlepiej.

2022 rok przyniósł wiele ważnych dla gminy inwestycji o łącznej wartości blisko 40 mln zł, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Za nami również wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także liczne spotkania integrujące kosakowską społeczność w każdym wieku. W różnorodnym kalendarzu wydarzeń wszyscy mieszkańcy mogli znaleźć coś dla siebie. Ten intensywny rok przyniósł nam również wiele radości i satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Przed nami szczególny dla gminy Kosakowo 2023 rok ze względu na świętowanie jubileuszu 50-lecia jej istnienia. Jego obchody stanowią okazję, by z jednej strony wrócić do korzeni, tych kart historii, na których gmina się rodziła, z drugiej natomiast to bez wątpienia szczególna chwila, by zwrócić uwagę na to, co najważniejsze.

Z dumą patrzymy dziś na miejsce, które kochamy, gminę, w której chcemy żyć. Mam nadzieję, że dalej będziemy świadkami tego, jak realizują się i spełniają nasze marzenia o tym miejscu. A wszystko to za sprawą wspólnego zaangażowania sił i codziennemu wysiłkowi mieszkańców. Dzięki wspólnym działaniom nasza gmina będzie stawała się coraz atrakcyjniejsza i nowocześniejsza. A my, będąc dumni z naszej przeszłości, możemy wspólnie odważnie patrzeć w przyszłość.


Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo

Biuletyn Gminny Kosakowo Rady i Wójta Gminy Kosakowo wydanie nr 1/23 dostępne poniżej: