We wtorek 7 września obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. Głównym jego celem jest podniesienie świadomości społecznej, że czyste powietrze jest ważne dla zdrowia czy środowiska.

Po pierwsze podniesienie świadomości społecznej na wszystkich poziomach czyli indywidualnym, społecznym, korporacyjnym i rządowym, że czyste powietrze jest ważne dla zdrowia, produktywności, gospodarki i środowiska – takie było założenie ONZ przy ustanawianiu w 2020 roku dnia 7 września: Międzynarodowym Dniem Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. Ale także wykazanie ścisłego związku między jakością powietrza, a innymi wyzwaniami środowiskowymi i rozwojowymi, takimi jak przede wszystkim zmiana klimatu i globalne cele zrównoważonego rozwoju. A to wszystko po to, by poprzez dzielenie się wiedzą, innowacjami i najlepszymi praktykami stworzyć strategiczny sojusz, aby nabrać rozpędu dla skoordynowanych krajowych, regionalnych i międzynarodowych podejść do skutecznego zarządzania jakością powietrza.