Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i nie jest to data przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.

 

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, kształcą odpowiednie postawy moralne, ale też są jeden z najskuteczniejszych sposobów przekazywania wiedzy i wartości. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Zapytaliśmy naszych włodarzy jakie są ich ulubione bajki z dzieciństwa i jakie bajki oglądają i czytają swoim dzieciom. Wójt gminy Kosakowo Marcin Majek chętnie ogląda z dziećmi bajki  produkcji Walta Disney’a jak: „Kraina Lodu”, czy „Barbie”, ulubiona bajka wójta z dzieciństwa to „Przygody Baltazara Gąbki”. Zastępca wójta Marcin Kopitzki chętnie ogląda z dziećmi kreskówki znanej wytwórni Hanna-Barbera jak: The Flinstones, The Jetsons, czy Scooby Doo, a jego ulubioną postacią z najbardziej znanej bajki czeskiej produkcji był Krecik.