14 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora, w naszej gminie uroczyście świętowaliśmy ten dzień 20 listopada w Centrum Sportowym w Kosakowie.
Ciekawy program wydarzenia przygotowało Kosakowskie Centrum Kultury. Do wspólnej zabawy porwała wszystkich zgromadzonych gości Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo pod batutą Pana Zbigniewa Kostrzewskiego. Kolejnym punktem uroczystości był występ Teatru Muzycznego Hals, który porwał wszystkich w paradę znanych i lubianych przebojów polskiej muzyki estradowej. Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział Dębogórze szerzyło wartości kulturowe kaszubszczyzny.
Poza częścią artystyczną, goście mogli skorzystać z fotobudki, zapozować do portretu wykonanego przez karykaturzystę, a także wziąć udział w zabawie dyskotekowej prowadzonej przez Andrzeja Dąbrowskiego Solo-Band.
Podczas wydarzenia uczestnicy mieli również okazję skorzystać z usług poradni dietetycznej Mango Papaja, zapoznać się z ofertą salonu kosmetycznego Makadamia, a także wziąć udział w loterii, która przy odrobinie szczęścia obdarowała naszych gości licznymi prezentami.
W tym dniu nie zabrakło również Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla, która zachęcała do korzystania z szerokiej oferty bibliotecznej, a także przedstawicieli rewskiej siedziby senioralnej oraz Klubu Seniora gminy Kosakowo.
Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom, żywimy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.