Nominację na pierwszego wicewojewodę pomorskiego otrzymał Emil Rojek, który jest mieszkańcem gminy Kosakowo. Ukończył on prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz aplikację przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Jest doświadczonym radcą prawnym oraz urzędnikiem samorządowym Urzędu Miasta Gdynia, a także autorem wielu szkoleń w dziedzinie gospodarki nieruchomościami, prawa administracyjnego i prawa środowiskowego oraz wykładowcą.

W grudniu 2023 r. powołanie na urząd wojewody pomorskiego odebrała Beata Rutkiewicz. Na stanowisko drugiego wicewojewody mianowana została Anna Olkowska-Jacyno. Pracę w Urzędzie Wojewódzkim oficjalnie wicewojewodowie rozpoczną w tym samym czasie po podpisaniu przez premiera Donalda Tuska nominacji. 

Serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy niezwykle owocnego czasu pracy na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego.