Mikołajki w  Gminie Kosakowo jak co roku przyciągnęły rzeszę najmłodszych mieszkańców. Wydarzenie w Centrum Sportowym w Kosakowie cieszące się ogromna popularnością w czasie przedświątecznym było wyjątkową okazją na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który jak zawsze nie zawiódł dzieci i przyniósł dla każdego dziecka prezent. Nie zabrakło wielu atrakcji takich jak: dmuchany plac zabaw, warsztaty z dekorowania pierników, kącik malucha, animacje przepełnione grami, zabawami, konkursami o tematyce świąteczno-zimowej. Nowością tegorocznej edycji była specjalna strefa wystawców oraz foodtrucków. W trakcie imprezy można było wspomóc dziecięce Hospicjum Bursztynowa Przystań.

Patrnerami imprezy byli: OPEC -Producent i dostawca ciepła na terenie Gdyni, Rumi, Wejherowa i część gminy Kosakowo. PGE – Energia Ciepła – największy na Pomorzu producent ciepła i energii elektrycznej, właściciel elektrociepłowni w Gdańsku i Gdyni. Stena Line, która ufundowała voucher na rejs oraz  pluszowe łosie.  PEKO – dostarczyciel wody na terenie Gminy Kosakowo.