W niedzielę, 5 grudnia br. o godzinie 16:00 przy placu naprzeciw Urzędu Gminy Kosakowo odbyły się Mikołajki, w trakcie których mieliśmy okazję przywitać zacnego gościa z dalekiej Laponii św. Mikołaja w towarzystwie Śnieżynki. W oczekiwaniu na gościa muzycznie czas umilała Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, gdzie rozbrzmiewały takie świąteczne przeboje jak „White Christmas” i „Jingle Bells”. Licznie zebrani mieszkańcy wraz z dziećmi wspólnie odśpiewali piosenkę „Jest taki dzień,” aby przywitać długo wyczekiwanego gościa.

Święty Mikołaj wraz z wójtem gminy Kosakowo, Marcinem Majek oraz zaproszonymi dziećmi wspólnie rozświetlili choinkę. Mamy nadzieję, że swoim blaskiem będzie przybliżać magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W trakcie mikołajkowego wydarzenia nie zabrakło świątecznej loterii dla najmłodszych, słodkich upominków oraz zdjęć z Mikołajem i Śnieżynką. Gość z Laponii otrzymał bardzo dużo listów, które zabrał ze sobą w specjalnie na tę okazję przygotowanej skrzynce pocztowej.