W niedzielę, 10 grudnia br. w Kosakowskim Centrum Sportowym w godzinach od 12.00 do 16.00 odbyła się zabawa mikołajkowa dla najmłodszych mieszkańców gminy Kosakowo. W jej trakcie dzieci wraz z wójtem Marcinem Majek i zastępcą wójta Marcinem Kopitzkim miały okazję przywitać zacnego gościa z dalekiej północy – św. Mikołaja, któremu w tym roku towarzyszyła śnieżynka wraz z elfami.

Impreza przyciągnęła prawie pół tysiąca najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyło wiele inspirujących zabaw z animatorami, ogromną popularnością cieszyły się dmuchańce w tym piracki statek, kraina lodu i psi patrol. Nie zabrakło atrakcji takich jak kącik malucha, warsztaty z  legorobotyki zorganizowane przez Cudoludki i Robotyka (których fundatorem był Leszek Chojnicki) oraz warsztaty Mine Craft zorganizowane przez Dobre Warsztaty.

W trakcie mikołajkowego wydarzenia nie zabrakło słodkich upominków od Mikołaja, który wręczał je osobiście każdemu przybyłemu dziecku. Rodzice chętnie fotografowali swoje pociechy z całą elfią rodzinką. Partnerem i sponsorem części upominków była w tym roku firma OPEC – producent i dostawca ciepła na terenie Gdyni, Rumi, Wejherowa i części gminy Kosakowo.

Fot. Stykówka S.Tomaszewska