W dniu 31 lipca br. podczas obchodu rezerwatu „Mechlińskie Łąki” patrol Straży Gminnej został zaalarmowany przez zatroskanych turystów, którzy zauważyli że do kolektora oczyszczalni ścieków w Mechelinkach wpadły młode kaczki.

Po przybyciu na miejsce strażników okazało się, iż kacza mama siedząca na kracie pokrywy kanału nawołuje swoje młode, które są uwięzione wewnątrz kolektora. Ten fakt został natychmiast zgłoszony do dyspozytora firmy PEWIK Gdynia, który bezzwłocznie skierował swoich pracowników na teren przepompowni. Na miejscu okazało się, iż dostęp do kaczek jest utrudniony z powodu podnoszącego się poziomu wody po opadach, a one same odpłynęły do zamkniętej części kolektora, gdzie czekała ich niechybna śmierć. Po kilku godzinach udało się wyłowić kaczuszki, które zostały nakarmione, a następnie przetransportowane i wypuszczone do zbiornika wodnego w Dębogórzu.

Serdecznie dziękujemy naszym Strażnikom za rychłą reakcję oraz że nie pozostają obojętni na krzywdę zwierząt! 

Jeśli są Państwo świadkami podobnych sytuacji w celu uzyskania pomocy zachęcamy do kontaktu z naszą Strażą Gminną: (58) 732-50-11, 606-731-985 .