Rejsy rewskim pancernikiem, wycieczki motorówką, kurs wiązania węzłów i mnóstwo smakołyków dla najmłodszych. Wspominamy niedzielę pełną atrakcji w Mechelinkach.

W niedzielę 10 lipca br. w Mechelinkach odbył się Morski Festyn „Na fali” organizowany przez stowarzyszenie motorowodniaków Nasze Mechelinki oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Podczas wydarzenia z pewnością nikt na nudę nie narzekał, bowiem organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników.

I tak, impreza rozpoczęła się wystrzałową salwą z pancernika Rewa M5, a od samego początku jej trwania na dzieci czekały darmowe dmuchańce, koło fortuny, popcorn i kolorowa wata cukrowa. Starsi uczestnicy mieli okazję z kolei postrzelać do celu z broni laserowej czy popłynąć motorówką w rejs po zatoce wraz ze zwiedzaniem torpedowni.

Jak na festyn przystało, nie mogło zabraknąć także muzyki, a część koncertową rozpoczął przejazd motocyklowy grupy „Motocykliści 125 Trójmiasto” oraz członków zespołu „Bimbrownicy”. Na scenie wystąpił natomiast zespół Czajka/Bliskowski/Tryba Acoustic Trio, a artyści zaprezentowali znane standardy muzyki polskiej i światowej.

Aby umilić całe wydarzenie organizatorzy przygotowali także ognisko z kiełbaskami, a całość upłynęła pod znakiem miłej atmosfery i dobrej zabawy.