Są w historii sportu wydarzenia przełomowe, które na zawsze zapisują się złotymi literami na jej kartach i znaczą ją w sposób trudny do przecenienia: wymieńmy chociażby pierwsze zwycięstwo Rogera Federera w Wimbledonie, trzy gole Zidane’a w finale Mistrzostw Świata przeciwko Brazylii w 1998 r., niesamowite rekordy świata Usaina Bolta w biegach. Od pamiętnej środy 1 grudnia br. zaliczyć do takich wydarzeń można również pierwsze historyczne zwycięstwo naszej senioralnej ekipy brydżowej na inaugurację IV ligi brydża sportowego. Kosakowskie Szkuty odpłynęły gdańskim Królom Kierowym aż 51:16 przy wsparciu i dopingu wiernego kibica – Zastępcy Wójta Gminy Kosakowo Marcina Kopitzkiego, który ściskał kciuki w imieniu Wójta, własnym oraz całej naszej lokalnej społeczności, nie tylko senioralnej. Mecz, który rozpoczął się kilka minut po godzinie 16, trwał do późnych godzin wieczornych, ale nasze Szkuty okazały się z bardzo porządnego brydżowego drewna ciosane, wykazując się nie tylko znakomitymi umiejętnościami licytowania i rozgrywania w królewskiej grze karcianej, ale i niezwykłą kondycją. Chapeaux bas!