W czwartek, 26 października br. wójt gminy Kosakowo wręczył wyróżnienie Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo za wysokie wyniki sportowe Mai Powązce, która na co dzień trenuje w Uczniowskim Klubie Judo „Mosty”. 

Serdecznie gratulujemy zdobycia Nagrody Wójta Gminy Kosakowo w wysokości 1 000 zł, która została przyznana za fantastyczne wyniki sportowe. Z dumą obserwujemy sportowe sukcesy mieszkańców gminy Kosakowo i trzymamy kciuki za każdy kolejny start w rywalizacjach. Jesteśmy przekonani, że to wsparcie pomoże w realizacji kolejnych, wymarzonych celów.

Maja Powązka to 11- sto letnia judoczka mieszkająca i ucząca się w Dębogórzu. Swoją przygodę z judo rozpoczęła w styczniu 2018 r. w Uczniowskim Klubie Judo „Mosty”. Posiada pomarańczowo-zielony pas – 3,5 KYU

Maja jest bardzo ambitną i utalentowaną zawodniczką, która na każdych zawodach i treningach stawia sobie cele i konsekwentnie je realizuje. Jej upór w dążeniu do celu może być przykładem dla wszystkich. Na macie jest nieustępliwa i waleczna a zarazem zawsze pomaga trenerowi i kolegom. Wyróżnia się bardzo dobrą techniką, finezją i dużą wytrenowaną siłą jak na dziewczynę. Doskonale radzi sobie w konkurencji nie tylko z dziewczynami. Walcząc w grupie z chłopcami w tym roku wygrała Otwarte Mistrzostwa Gdyni, wywalczyła srebrny medal w Gdańsku na Sekcja Sport Judo Cup i brąz w zawodach o Puchar Prezydenta Grudziądza. Zawodniczka posiada w swoim dorobku wiele medali, pucharów i dyplomów na poziomie regionalnym, wojewódzkim i międzynarodowym.

Dotychczas największym osiągnięciem w jej 5-cio letniej karierze jest podwójne  Mistrzostwo dwa lata z rzędu na Judo Baltic Cup 02.06.2023 r. w Gdyni.

Maja chce dalej rozwijać swoje umiejętności. Jej marzeniem jest reprezentowanie swojego klubu i gminy na całym świecie, zaś pasją jest sport. Uwielbia wycieczki rowerowe, snowboard i akrobatykę. W wolnych chwilach lubi rysować.