Na donicach w barwach flagi ukraińskiej pojawiły się oznaczenia akcji charytatywnej „Solidarni z Ukrainą”. Firma z którą współpracujemy w zakresie zamówień elementów aranżacji zieleni publicznej w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca br. prowadziła akcje sprzedaży donic w barwach niebiesko-żółtych, z których część środków przekazała na wsparcie Ukrainy.

Przed sezonem letnim sprzedano 32 donice i zgodnie z deklaracją firmy 10% wartości zamówień przekazano na fundację Polska Akcja Humanitarna. Podczas akcji udało się przekazać 4 013,93 zł na wsparcie. Terra Group, której rozwiązania w wielu miastach wprowadzają roślinności do miejsc, gdzie nie jest możliwe stworzenie tradycyjnych rabat kwiatowych, z uwagą i aprobatą przygląda się inicjatywą dekorowania przestrzeni barwami flagi ukraińskiej. W tak spontanicznym geście solidarności dostrzeżono możliwość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Duże donice miejskie w kolorach niebieskim i żółtym zostaną w przestrzeni dłużej niż kwiaty, dlatego gest solidarności nie skończy się wraz z przekwitnięciem wiosennych kwiatów. Inicjatywa będzie stale przypominał o nieustannej potrzebie pomocy. W dodatku w dużych donicach można stworzyć piękne kompozycje roślinne, które będą dawać ukojenie i podnosić na duchu nie tylko uchodźców, a także tych, którzy niosą wsparcie. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tą inicjatywe.