W czwartek 2 marca br. Urząd Gminy Kosakowo odwiedzili nieco młodsi interesanci urzędu, dzieci ze świetlicy podwórkowej działającej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kosakowie. Świetlica podwórkowa to miejsce gdzie dzieci z gminy Kosakowo mogą spędzić aktywnie czas, zjeść wspólny posiłek, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz poznać nowych przyjaciół.

Zajęcia na świetlicy podwórkowej rozpoczęły się w maju 2022 r. jej program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 – 13 lat. Celem świetlicy jest rozwijanie umiejętności manualnych, sportowych, zachęcanie do aktywności fizycznej, wypełnienie czasu wolnego, nauka nowych umiejętności oraz poszukiwanie hobby.

Wizyta rozpoczęła się na tarasie widokowym Urzędu Gminy gdzie wójt Marcin Majek opowiedział gościom o sołectwach jakie znajdują się w gminie oraz ich położeniu. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem urzędu, miały okazję przeprowadzić rozmowy i zadać mnóstwo ciekawych pytań zarówno wójtowi Marcinowi Majek jak i pracownikom kilku wybranych referatów m.in. Urzędu Stanu Cywilnego, Ochrony Środowiska, Inwestycji, Geodezji i Zarządu Dróg i Zieleni. Pracownicy referatów opowiedzieli o swojej pracy i chętnie odpowiadali na zadawane, zaskakujące momentami pytania.

Pracownicy referatu ds. Ochrony Środowiska przeprowadzili warsztaty z właściwej segregacji śmieci, po których rozwiązywały quizy i zagadki nawiązujące do wcześniej lekcji z segregacji odpadów.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem okolicznościowych dyplomów oraz poczęstunkiem. Było nam niezmiernie miło przyjąć tak znamienitych gości.