Wójt Gminy Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Noc Muzeów 18.05.2019 r.(sobota) – wydarzenie, które ma miejsce na całym świecie we wszystkich jednostkach  kulturalnych takich jak: muzea, galerie, teatry, domy kultury itp. Tej nocy, Gminny Dom Kultury w Pierwoszynie zamieni się w muzeum, dzięki ludziom z pasją i ich niepowtarzalnym kolekcjom, które przez wiele lat z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem gromadzili w swoich domach.

Ich ilość, niepowtarzalność jak i wartość kolekcjonerska  jest bezcenna, dlatego warto  pokazać je szerszej publiczności, podzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją. W trakcie tego szczególnego wieczoru, na najmłodszych, ale i nie tylko będą czekały warsztaty kreatywne, w trakcie których zostaną stworzone  przepięknie ozdobione, przypominające średniowieczne księgi benedyktyńskie pamiętniki. Nie zabraknie również takich atrakcji, jak występy na scenie, muzyka, prelekcja filmowa jak i słodki poczęstunek dla wszystkich odwiedzających.

Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kosakowo, aby podzielili się z innymi swoją pasją i zgłosili chęć wystawienia swoich kolekcji. Organizatorzy zapewniają  miejsce do wystawienia  zbiorów kolekcjonerskich. Zgłoszenia prosimy składać mailowo na adres: kontakt@kulturakosakowo.pl, aldona@kulturakosakowo.pl  lub pod nr tel. 58 620 06 95, jak i osobiście w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury w Rewie. Czekamy na Państwa!