18 maja w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie pod nazwą Noc Muzeów. Jest to impreza organizowana z okazji Dnia Muzealnika a obchodzona jest  we wszystkich instytucjach kulturalnych takich jak muzea, galerie ,biblioteki oraz domy kultury. Tego wieczoru właśnie nasza placówka zamieniła się w muzeum przepełnione wspaniałymi kolekcjami, które to przez wiele lat z ogromnym poświęceniem i oddaniem zbierali mieszkańcy naszej gminy. To właśnie dzięki nim, mogliśmy podziwiać i nacieszyć oko wspaniałymi okazami. Wśród niezliczonej ilości przedmiotów, przybyli goście mieli okazję podziwiać między innymi przepiękną kolekcję aniołów, kogutów, medalionów, pamiątek z podróży, kapeluszy czy samochodzików. Wśród wystawionych eksponatów nie zabrakło również  szeroko pojętego rękodzieła, począwszy od  gobelinów, poprzez haft krzyżykowy jak i przepiękne prace w drewnie czy z plasteliny. Na podziwianą wystawę składały się również  prace ozdobne z dziedziny biżuterii jak i dekoracji wnętrz. Noc Muzeów pod nazwą Ludzie z Pasją nie mogła odbyć się bez pasjonatów muzyki i śpiewu. W tę wyjątkową noc mieliśmy okazję posłuchać  wspaniałych  występów wokalnych. Zwieńczeniem nocy , był pokaz filmu pt. „ Rupieciarze”, w  którym  przedstawione zostały  sylwetki czterech osób – założycieli mini skansenów na ziemi kaszubskiej oraz pokaz sztuki bitewnej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Grodu Dębogórze. Na najmłodszych odwiedzających nasze „muzeum” przygotowane zostały warsztaty kreatywne z tworzenia średniowiecznych pamiętników i kronik.

W trakcie Nocy Muzeów obecny był Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, który wręczył wszystkim wystawcom dyplomy – podziękowania za  udział i chęć podzielenia się z innymi swoją pasją.