W dniu 18 maja 2024 r. w Kosakowskim Centrum Kultury odbyła się „Noc muzeów – Kaszuby zaklęte w bursztynie”.

Pierwsi goście otrzymali bursztynowe niespodzianki. Mogli również spróbować swoich sił w poszukiwaniu bursztynów, zapoznać się z legendami i zwyczajami kaszubskimi oraz posłuchać muzyki regionalnej w wykonaniu zespołu „Morzanie”. Wyzwaniem dla gości spotkania była nauka welewetki. Dla młodszych uczestników przeprowadzono warsztaty plastyczne, a dla smakoszy przygotowane zostały smakołyki rodem z Kaszub, w tym chleb ze smalcem i przepyszne śledzie.

Wśród uczestników wydarzenia można było spotkać Wójt Gminy Kosakowo Eunikę Niemc i Zastępcę Wójta Gminy Kosakowo Marcina Bogdana.

Dziękujemy Kosakowskiemu Centrum Kultury i wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia.