W czwartkowy wieczór, 21 kwietnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla Anna Paturej odebrała z rąk marszałka województwa pomorskiego nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii: kreacja artystyczna za projekt muzyczno-wystawienniczy „Polska droga ku morzu” zrealizowany w Kosakowie.
To olbrzymie wyróżnienie dla dyrektorki oraz całego zespołu biblioteki. Kapituła plebiscytu doceniła pracę i serce wkładane w całokształt działalności oraz poszczególne projekty realizowane w kosakowskiej książnicy, która z placówki udostępniającej zbiory stała się w ostatnich latach prężnie działającą instytucją kulturalną, rozrywkową i edukacyjną. Niewielka, gminna książnica stała się wczorajszego wieczoru ambasadorem lokalnej kultury w województwie pomorskim.
Wójt gminy Kosakowo pogratulował dziś dyrektorce Annie Paturej oraz złożył na jej ręce najlepsze życzenia dla całego zespołu pracującego na ten niewątpliwy sukces.
Zachęcamy do obejrzenia filmu pod linkiem: https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/04/Kreacje_Paturej-Anna.mp4