Od dziś, 1 lutego br. mieszkańcy załatwiający sprawy w Urzędzie Gminy Kosakowo lub w jego pobliżu mają możliwość skorzystania z dodatkowych miejsc postojowych na parkingu przy ul. Żeromskiego vis-à-vis urzędu.

W związku z brakiem przy kosakowskim urzędzie wystarczającej liczby miejsc postojowych, z którym to problemem od jakiegoś czasu borykają się mieszkańcy, wójt gminy Kosakowo podjął rozmowy z właścicielem terenu znajdującego się naprzeciw budynku instytucji. Ich efektem jest bardzo dobra wiadomość, która daje dostęp do parkingu z ogólnodostępnymi, bezpłatnymi miejscami postojowymi. Zdecydowanie usprawni to możliwość dotarcia i skorzystania z usług placówek znajdujących się w jego pobliżu, tj. m.in. urzędu, punktu pocztowego, bankowego, przychodni, gminnego ośrodka pomocy społecznej czy biblioteki publicznej.

W ciągu najbliższych dni powierzchnia parkingu zostanie wyrównana, w związku z przeprowadzanymi pracami będą występować czasowe jego wyłączenia.