Od najbliższej soboty (10 października) Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowy pakiet obostrzeń, które są związane z eskalacją liczby zachorowań na koronawirusa. Tym samym, od najbliższej soboty, nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej będzie obowiązkiem nie tylko w strefie czerwonej, ale również w strefie żółtej.

Ministerstwo zastrzega, że tam, gdzie obowiązuje nakaz noszenia maseczek, będzie je musiał nosić każdy. Zwolnić od tego może jedynie stosowne zaświadczenie od lekarza lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Powiat pucki, od 3 października znajduje się w „Żółtej strefie COVID-19”. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzanych obostrzeń Ministerstwa Zdrowia. Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie własne i innych osób.

Aktualne informacje oraz zalecenia Ministerstwa Zdrowia w dobie koronawirusa, można znaleźć na stronie www.gov.pl