Od najbliższej soboty (10 października) cały powiat pucki zostaje objęty obostrzeniami Ministra Zdrowia, które przewidziane są dla „czerwonej strefy COVID-19”. Nowe zasady bezpieczeństwa wymagają od wszystkich mieszkańców gminy Kosakowo odpowiedzialności i stosowania się do najnowszych wytycznych, w trosce o zdrowie własne i innych osób. Jednym z powszechnych obowiązków będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Apeluję do mieszkańców o odpowiedzialne podejście do czekających nas, od najbliższej soboty, zmian – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Wprowadzenie „czerwonej strefy COVID-19” w całym powiecie puckim jest związane z dużą liczbą zachorowań na koronawirusa w naszym regionie. Obowiązkowo zasłaniać będziemy nos i usta podczas pobytu w przestrzeni publicznej, zmiany dotyczą także zakazu organizacji wydarzeń kulturalnych, mniejszej liczby gości na weselach, spotkaniach rodzinnych i towarzyskich. W lokalach gastronomicznych będzie mniejsza liczba osób, a godziny ich otwarcia zostały skrócone od 6 do 22.

Informujemy, że od 10 października br. (do odwołania) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał na terenie całego kraju, pamiętajmy o tym podczas wyjazdów poza teren powiatu puckiego.

Aktualne wytyczne są dostępne na www.gov.pl