Wraz z czwartym etapem znoszenia rządowych ograniczeń związanych z COVID-19, od 30 maja (sobota) ponownie zostały otwarte m. in. place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Ponadto, przestał obowiązywać nakaz zasłania twarzy podczas w przestrzeni otwartej, przy zachowaniu odległości wynoszącej 2 metry odstępu od innych osób.

Używanie maseczek ochronnych będzie nadal  obowiązkowe w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m. in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.

Gminne place zabaw i wszystkie siłownie pod chmurką zostały ponownie otwarte– informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Z radością oddajemy tą przestrzeń maluchom, rodzicom i opiekunom oraz wszystkim amatorom zdrowego i aktywnego trybu życia. Gorąco apeluję, abyśmy z ponownie otwartych miejsc rekreacyjnych korzystali odpowiedzialnie, przez cały czas pamiętając, że epidemia w Polsce nadal zbiera żniwo w postaci osób zakażonych, poważnie chorujących oraz przypadków śmiertelnych.

Szczegółowe zasady związane z czwartym etapem znoszenia ograniczeń znajdują się pod poniższym adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania?fbclid=IwAR1e_EcvV1FntR6rS853BR2r1uRV2i69G-JxiIKfQ7bal2FU8F0q8KD97Kg