Od soboty (7 listopada) Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Kolejne rządowe ograniczenia mają na celu zahamowanie skali wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa, a także ochronę życia i zdrowia obywateli.

Od 9 listopada (poniedziałek) klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Już od 7 listopada (sobota) placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony będzie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo.

Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.