Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych – Open’er Festival, artyści zarówno z Polski jak i z zagranicy, wspaniała atmosfera, niezapomniane chwile i mnóstwo wrażeń już w czerwcu 2023 r. na kosakowskim lotnisku.

Dzięki temu, że co roku organizatorzy zapraszają artystów na najwyższym światowym poziomie wykonujących muzykę z pogranicza najróżniejszych gatunków, wydarzenie od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, przyciągając tłumy ludzi  z całego świata do naszego regionu.

Gmina Kosakowo podpisała w listopadzie br. list intencyjny na rzecz współpracy przy organizacji festiwalu w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2023 r. z jego organizatorem spółką Alter Art Festival.

Open’er Festival na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo odbywa się od 2003 roku. Jego pierwsza edycja trwająca jeden dzień miała miejsce w Warszawie na torze Stegny, z kolei w latach 2003 – 2005 odbyła się na gdyńskim skwerze Kościuszki. Z roku na rok festiwal cieszył się coraz większym zainteresowaniem i został wydłużony do dwóch dni, a skwer Kościuszki stawał się za mały dla rosnącej rzeszy fanów. W związku z tym Open’er Festival został przeniesiony na lotnisko Babie Doły – Kosakowo (obecnie Lotnisko Kosakowo), a festiwal został wydłużony o kolejny dzień.

Więcej na: opener.pl oraz facebook.com/events/523764992512107.