Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Puckiego i turyści

Stało się to, do czego tak bardzo staraliśmy się nie dopuścić od początku pandemii – praca Szpitala Puckiego została wstrzymana do 31 sierpnia 2020 r. To wynik konieczności skierowania na kwarantannę znacznej części personelu z powodu dwóch nowych przypadków COVID-19 w Puckim Szpitalu. Jeszcze do wczoraj w porozumieniu z powiatowymi i wojewódzkimi służbami sanitarnymi oraz Pomorskim Urzędem Wojewódzkim walczyliśmy, by część oddziałów szpitala mogła funkcjonować normalnie, ale w obecnej sytuacji ryzyko jest zbyt duże. Personelu, który nie miał kontaktu z zakażonymi zostało zbyt mało, by zabezpieczyć potrzeby zdrowotne mieszkańców. Pacjenci, których stan pozwala na leczenie w warunkach domowych zostali wypisani ze szpitala, dla pozostałych zabezpieczany jest transport do innych szpitali w regionie, który odbędzie się w ciągu kilku dni (z uwagi na konieczność wykonania badań na wirusa).

Oddziały Szpitala zostaną zamknięte, ale nadal możecie Państwo liczyć na pomoc w doraźnych problemach zdrowotnych w następujących komórek:

  • Zespoły Ratownictwa Medycznego
  • Nocna i Świąteczna Opieka Chorych
  • Dział Fizjoterapii
  • Poradnia Medycyny Pracy (od 28.08.2020 r.)

Decyzja o wstrzymaniu pracy szpitala nie należy do łatwych, ale poprzedzona była konsultacjami ze służbami sanitarnymi, służbami bezpieczeństwa, ekspertami z dziedziny zdrowia, przedstawicielami sztabów kryzysowych – zarówno naszego powiatowego jak i wojewódzkiego.
Ponieważ wiele pracowników szpitala to mieszkańcy Pucka i okolic podjęliśmy ten radykalny krok, by uchronić nas wszystkich przed drastycznym wzrostem zakażeń.
Drodzy Państwo! Apeluję do Was byście na siebie uważali. Pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego, o higienie rąk, o zakładaniu maseczek i miejcie na względzie dobro osób, które są szczególnie narażone na ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Proszę o niewiele i wierzę, że jesteśmy w stanie pamiętać o samodyscyplinie, by jak najszybciej udało się przywrócić równowagę zdrowotną w Powiecie Puckim.

Starosta Pucki
Jarosław Białk