W sobotę 22 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Biathlonie Letnim w randze z cyklu Pucharu Pomorza. Imprezie sportowej w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży patronował Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek. Głównym organizatorem był Pan Andrzej Olech Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Biathlonu, na co dzień trener zawodników w KKS Neptun Kosakowo.

W zawodach wzięło udział około 50 uczestników w wieku od 7 do 18 lat. W rywalizacji uczestniczyły 3 pomorskie kluby specjalizujące się w biathlonie.

Lokalny zawodnik Marcin Sosnowiecki, uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego  w Chorzowie, mieszkaniec Suchego Dworu, miał okazję do sprawdzenia formy przed Mistrzostwami Polski, które już za kilka tygodni. Marcin był najlepszy w kategorii junior, a innymi mieszkańcami gminy Kosakowo, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe byli: Sophia Wyżlic, Lucjan Obrębski, Bernard Prokaziuk i Julia Kopeć. Gratulujemy wszystkim Sportowcom.

Medale, dyplomy i nagrody wręczyła Anna Padée – kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo. Na koniec imprezy wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne upominki.

 Wyniki zawodów: biathlon_22_05_2021_wyniki