Cztery ozonatory powietrza dla szkół i jeden na użytek wszystkich gminnych obiektów trafiły do gminy Kosakowo. Urządzenia są przeznaczone do sprawnego oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii oraz dezynfekcji pomieszczeń o kubaturze nawet 1000 metrów sześciennych. To kolejny krok w trosce o bezpieczeństwo epidemiczne, w dobie koronawirusa. Zakup został sfinansowany z budżetu gminy Kosakowo.

Bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do zagadnienia bezpieczeństwa epidemicznego w dobie koronawirusa – mówi Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Przed rozpoczęciem roku szkolnego zaopatrzyliśmy wszystkie szkoły w sprzęt ochronny, a od początku epidemii dezynfekowaliśmy przestrzeń publiczną, przekazywaliśmy maseczki ochronne mieszkańcom, sfinansowaliśmy testy dla nauczycieli, którzy wracali do pracy po okresie nauki zdalnej. Od kilku dni mamy do dyspozycji kolejny oręż w przeciwdziałaniu COVID -19. Zakupiliśmy z gminnych środków pięć ozonatorów powietrza. Cztery są już używane w każdej z naszych szkół, a piąte urządzenie posłuży do oczyszczania powietrza w obiektach gminnych, przyjmujących mieszkańców m.in. w sprawach urzędowych.

Ozonator powietrza to nowoczesne urządzenie, które generuje ozon i rozprasza go w powietrzu w celu jego oczyszczenia i dezynfekcji. Pod wpływem ozonu giną wirusy i bakterie, sprzęt ten zatem doskonale sprawdza się w przeciwdziałaniu zakażeniom koronawirusem.

Nasze ozonatory powietrza mają bardzo wysoką wydajność, ponieważ maksymalna kubatura pomieszczeń sięga aż 1000 metrów sześciennych – zauważa Marcin Kopitzki. – Oczywiście oczyszczanie powietrza nie zastąpi innych środków ostrożności, nie możemy zapominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania społecznego dystansu. Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie własne i innych osób.