We wtorek, 8 listopada br. w przedszkolu w Dębogórzu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzielne maluszki uczęszczające od września do dębogórskiej placówki zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolnej społeczności.

W pasowania uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Dzieci ze starszych grup zaśpiewały najmłodszym piosenki dodając im w ten sposób otuchy w tym ważnym dla nich dniu. Maluchy rozpierały różne emocje, na twarzach gościł uśmiech, ale też i pojawiały się łzy z przejęcia uroczystością. Jednym z elementów pasowania było przyrzeczenie, w którym dzieci zobowiązały się m.in. do świetnej zabawy, dobrego korzystania z zabawek dostępnymi w salach oraz do przychodzenia do przedszkola w dobrym humorze.

Po złożeniu przyrzeczenia dzieci zostały pasowane na przedszkolaków czego dokonał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki oraz zastępca dyrektora zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu Anna Wójcik. Wszystkie dzieci otrzymały również upominki z rąk sołtysa Dębogórza Józefa Melzera, a na ich szyi zawisły odświętne medale. Na uroczystości maluchów byli obecni ich rodzice, którzy również złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się między innymi do wsparcia swoich pociech w przedszkolnej edukacji. I tak 60 dzieci z grup Skrzaty i Delfinki zostały oficjalnie przyjęte do społeczności przedszkolnej.

Na wydarzeniu nie zabrakło części artystycznej, w której dzieci wykonały przygotowany specjalnie na ten dzień pełen śpiewu i tańca program artystyczny, uśmiechając się przy tym od ucha do ucha. Na koniec wszystkie grupy wykonały sobie wspólne zdjęcie.

Dzisiaj w oddziale Szkolno-Przedszkolnym Dębogórze wyjątkowe święto ponad 60 najmłodszych zostało pasowanych na przedszkolaka. Serdecznie gratulujemy maluchom jak i również rodzicom, bo to przed rodzicami ogromny wysiłek i trud edukacji, która jest tak ważna w wychowaniu młodych pokoleń. Gratulujemy również całej kadrze pedagogicznej oraz dyrekcji życząc jednocześnie wielu sukcesów- mówił zastępca wójta gminy Kosakowo, Marcin Kopitzki. 

Wszystkim maluchom serdecznie gratulujemy oraz życzymy samych cudownych chwil spędzonych przedszkolu.