Dzisiaj wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek wraz z kadrą wykwalifikowanych ratowników uczestniczył w patrolu monitorującym bezpieczeństwo nad wodami zatoki w Mechelinkach. Załoga z Morskiej Bazy Mechelinki przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem oraz ekologią nad morzem

Portem łodzi ratowniczej jest nowy pomost w Mechelinkach. Z różnych kanałów medialnych dochodzą informację, iż w tym roku jest wiele niebezpiecznych sytuacji na wodach Bałtyku. Cieszymy się, że dzięki inicjatywie Morskiej Bazy Mechelinki monitorowane jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów wypoczywających nad morzem w naszej gminie. Mimo to pamiętajmy o rozważnym korzystaniu z nadmorskiego wypoczynku i odpowiedzialnym zachowaniu nad wodą. Wśród priorytetów działania stowarzyszenia pod którym działa wodny patrol jest także ochrona środowiska naturalnego Zatoki Puckiej.