„Pies twoim przyjacielem, ale i obowiązkiem”, czyli pouczająca lekcja z przedszkolakami o odpowiednich postawach i obowiązkach wobec posiadacza zwierzęcia.

W ramach trwającej akcji Prefektury Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego „Pies Twoim Przyjacielem” w dniu 29 marca br. odbyło  się  spotkanie z dziećmi z dwóch  grup przedszkolnych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu. Wraz z przedstawicielami straży gminy Kosakowo gościnnie w zajęciach udział wzięli Mirosław Iljin pracujący w straży miejskiej w Kwidzynie oraz Marzena Nałęcz (właścicielka hodowli psów rasowych Nałęczówka FCI) wraz ze swoimi dwoma psami owczarkami niemieckimi – Remi oraz Iwanką.

Głównym celem spotkania była możliwość zaobserwowania przez dzieci różnych zachowań psów oraz ukształtowanie w nich pozytywnych postaw w stosunku do czworonoga. Dzieci zostały również uświadomione, jak postępować w przypadku sytuacji kontaktu z nieznajomym psem, aby uniknąć zagrożenia. Szkoleniowcy zwrócili również szczególną uwagę na obowiązki wynikające z posiadania czworonoga. Dla urozmaicenia zajęć przećwiczono pozycję bezpieczną tzw. pozycję żółwia. Na koniec spotkania  dzieciom wręczono  tematyczne kolorowanki z bohaterami bajki „Psi Patrol”.